Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

#

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 06 (Sek) 12:25

Ne tas pats skaičius, o kartu su sudėtingu ir paprastu variantais - iš viso detalių skaičius ;) aišku sudėtingesniame truputį daugiau gaunasi nei paprastesniame, bet čia jau patingėjau tiksliai skaičiuoti - suskaičiuosiu bedarydamas ;)
Aga, rezultatą stengsiuosi irgi tokį patį pasiekti kaip ir paveikslėlyje ;)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 08 (Ant) 16:05

Na va, vieno vakaro darbas prieš kelias dienas. Kabinos karkasas:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Iš pradžių briaunas retušavau aliejinėmis pastelėmis, tačiau rezultatas nepatiko: pastelės tepasi ir nusivalo, o ir spalva nėra visiškai identiška. Užsimaišiau tinkamą Pactra spalvų mišinį ir dabar retušuoju dažais :)
Kabinos vidaus įrangos su piloto krėslu ir visa kita jau greitai :)
Paskutinį kartą redagavo geris 2010 Bir 30 (Tre) 0:56. Iš viso redaguota 1 kartą.
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 14 (Pir) 20:29

Šioks toks atnaujinimas:
Prietaisų lenta. Iškirsti skylutes nevisai švariai pavyko. Modelik'as siūlė detalę su iškirstomis skylutėmis paklijuoti ant 0,5mm kartono - atsisakiau tokios minties, nes būtų per giliai atrodę:
Paveikslėlis

Sėdynė be diržų (vis dėlto diržus darysiu iš cigarečių pakelio folijos su sagtimis iš vielos - na negaliu žiūrėt į tuos popierinius diržus :D ) ir kabinos šonas su droseliu:
Paveikslėlis

Kadangi Modelik'as skurdus grafiniais brėžiniais, tai deguonies reguliatoriaus surinkimo schemos nebuvo. Todėl kilo klausimas, kaip priklijuoti detalę:
1 variantas:
Paveikslėlis

2 variantas:
Paveikslėlis

Man logiškesnis atrodo 2 variantas - gaila nepavyko rasti nuotraukų su šio lėktuvo kabina...

Kita Modelik'o problema - važiuoklės paleidimo "ratukai". Pateikiu surinkimo brėžinį ir pačias detales. Detalės, pavaizduotos surinkimo brėžiny, pabrauktos mėlynai, o detalės, su kuriomis neįsivaizduoju ką daryti - raudonai. Esmė ta, kad be šių detalių važiuoklės paleidimo "ratukai" susirenka pilnai. Gal turite kokią nuomonę, ką su tomis "raudonomis" detalėmis daryti, kitaip mesiu lauk :D

Surinkimo brėžinys:
Paveikslėlis

Detalės:
Paveikslėlis

Taigi lauksiu pasiūlymų ;)
Paskutinį kartą redagavo geris 2011 Kov 30 (Tre) 16:24. Iš viso redaguota 1 kartą.
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė Tadas » 2010 Bir 15 (Ant) 13:04

Manau iš šių detalių (21a) turi susukti cilindriuką, ir iš abiejų pusių uždengti apskritimais (21b). Surinktas cilindras klijuosis tarp ratukų.
Tadas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2010 Geg 20 (Ket) 22:25

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė Stas » 2010 Bir 15 (Ant) 13:17

Manau iš šių detalių (21a) turi susukti cilindriuką, ir iš abiejų pusių uždengti apskritimais (21b). Surinktas cilindras klijuosis tarp ratukų.


Bet yra 2 detales (21a) ir tik 2 (21b) o turėtu but 4. kad iš abėjų pusių uždengti. Tik gal kaip aš galvoju tai tiesiog per daug 21a detalių yra, nes pagal viską čia tik vienas cilindriukas ir reikalingas. ;)
Vartotojo avataras
Stas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: 2010 Geg 06 (Ket) 13:54

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 15 (Ant) 16:08

Netinka joks variantas ;) Tarp ratukų tas cilindriukas (o tarp kitko jų yra du) netinka, nes yra per platus, o be to tam jau yra skirtos detalės. Tie cilindriukai, iš vienos pusės paklijuojami 21b detalėmis ir klijuojami kiaurąja puse prie kažko. Aš įsivaizduoju, kad jie apskritai "neina" su važiuoklės paleidimo "ratukais", o turi būti suklijuoti kaip du cilindrai, tik va kur juos ir prie ko klijuoti - mistika :)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 30 (Tre) 0:54

Kokios brangios ir džiaugsmingos tos minutės, kai mažasis miega :haha_no: Tada galima prisėst prie modeliavimo, dažniausiai naktimis :) Pastarųjų dienų progresas - baigta kabina. Išsiaiškinau, kur dedamos tos detalės, dėl kurių čia buvau sukėlęs sąmyšį :) Taip, su važiuoklės paleidimo mechanizmų detale jos neturi nieko bendro. Kai susukau ir suklijavau, pamačiau, kad jos tinka šiose "baltose"(nuotraukoj) vietose, kurioms niekur neradau reikiamų detalių, pažymėtų žurnale. Vadinasi, tos "nereikalingos" detalės ir tiko :) Tik būsiu labai dėkingas, jei koks "kietesnis" aviatorius man paaiškins, kas tai per detalės ir kodėl jos taip "mandrai" prie pat pedalų dedamos - išknisau man žinomą literatūrą - atsakymo neradau :cry: :

Paveikslėlis

Visos kabinos dalys "krūvoje" - nežinomos dalys, rankinio važiuoklės paleidimo ir uodegos lyginimo krumpliaračiai, prietaisų lenta, pedalai su vairalazde, piloto sėdynė su "tiuninginiais" diržais ir deguonies reguliatorius (prieš tai labai dvejojau, kaip priklijuoti vieną detalę prie jo, bet kai ją pamečiau, tai pasigaminau iš vielos ir supratau, kad be reikalo buvau iškėlęs dvejonių klausimą :) ):

Paveikslėlis

Na ir viskas "sulipinta" į kabiną. Paskutiniai vaizdai prieš uždengiant beveik viską:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Galvosiu, ką klijuoti toliau - ar priekinę fiuzeliažo dalį su varikliu, ar galinę fiuzeliažo dalį su uodega :crazy:
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė Lapinas » 2010 Bir 30 (Tre) 1:19

Man labai patinka :) Viskas klijuojama labai kruopščiai ir švariai :)
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 19:48
Miestas: Vilkaviškio raj.,

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė Vankenobis » 2010 Bir 30 (Tre) 12:17

Labai gražiai suklijuota. Nors ir nesu kietesnis aviatorius, bet pasiknisęs savo literatūroj radau, kad ten yra aušinimo skysčio pompos.
Vartotojo avataras
Vankenobis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 2010 Geg 03 (Pir) 21:21

Re: Messerschmitt Me 209V-4 / M 1:33 / MODELIK / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 30 (Tre) 14:09

Ačiū labai, Vankenobi ;) Aš irgi giliau pasikapstęs radau Me 209V-1 greičio rekordininko kokpito nuotrauką, kur aušinimo skysčio pompos matosi. Man įdomu tik tai, kodėl jos tokioje keistoje vietoje ir kaip netrukdydavo pilotui vairuoti pedalus...

Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo geris 2010 Bir 30 (Tre) 17:17. Iš viso redaguota 1 kartą.
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Karinė aviacija nuo 1926 iki 1946 m. / Military aviation 1925 – 1946 / Bоенная авиация с 1925 по 1946 год

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias