Tankas "Reno R17FT" / MM 1986m. Nr.12 / M 1:25 (Baigtas)

#

Tankas "Reno R17FT" / MM 1986m. Nr.12 / M 1:25 (Baigtas)

Standartinė APovilaitis » 2013 Lap 03 (Sek) 22:37

Atsinaujinę rankos skausmai stabdo visus darbus kompiuteriu, tad belieka ką nors klijuoti. Nervų nuraminimui sudalyvausiu šiame konkurse. Žinoma, pasirinktas modelis mažai betinkamas konkursams ir šalia kokio Halinski modeliuko atrodys nykiai.
Bet tai mane nelabai jaudina. Tikslas kitoks: suklijuoti MM modelį tiksliai klasikiniu kartoninio modeliavimo būdu, be jokių patobulinimų. Ir pažiūrėti, kas čia gaunasi. Tikėtini nesutapimai, kartono lūžinėjimas ir kitokie "malonumai". Gal kaip nors ir įveiksiu. Dar vienas momentas. Visai nekvaršinu sau galvos, kiek modelis atitinka prototipą ir yra istoriškai teisingas. Tokia įžangėlė. Nevarginsiu ir techniniais duomenimis. Kam įdomu lengvai juos ras, nes tokių tankų modelių mūsų forumuose jau buvo ne vienas. Toks parodytas žurnalo viršelyje.
Paveikslėlis

Ir pirmas lepsusas. Modelio išklotinės viduje, jau tanko su apvaliu lietu bokšteliu. Tai pastebėjau tik tada, kai darbas jau įsibėgėjo. Siurprizas... Pvz. Lietuvos kariuomenėje tankai buvo tik su kampuotais bokšteliais. Žinoma, jei aš kažko nemaišau. Štai tokie:
Paveikslėlis

Nieko tokio. Tiks ir apvalus. Darysim tai, kas duota. Pradžia standartinė. Dengimas "Capon" laku ir džiovinimas. Tuo pat metu karkaso paklijavimas ant 1 mm kartono ir prispaudimas. Aprašymo, prieš tai studijavęs nebuvau, ir pirmas jo paskaitymas prajuokino. Naudos iš jo - nulis. Ir aplamai, prirašyta gana neaiškiai, surinkimo instrukcijos ir schemos labai prastos. Kai ko, niekaip nesupratau. Dalis detalių jose nepažymėtos ir neaprašytos, kaip surenkamos. Žavi ir nurodymai, paklijuoti detales storesniu kartonu. Bet kokiu - nenurodoma. Žodžiu - smagumėlis.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Na toliau irgi suprantama. Pjauname karkasą. Jis paprastas. Viena dalis korpusui, kita bokšteliui. Ir dar kažkokia detalė, panaši į kryžių. Tiek to, vėliau išsiaiškinsiu. Sekantis etapas, korpuso išklotinė. Pirma susilankstau ir pabandau pritaikyti prie karkaso. Toks įtarimas, kad tinka, bet ne visai...
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Na matysim vėliau. Dabar užsiimu kniedėmis. Pradžioje bandau ant paprasto lapo, po to jau ant korpuso išklotinės. Bet kokiu atveju, atrodo geriau, nei paprasti juodi taškeliai. Bent mano nuomone.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Šis variantas man geriausias. Tokias darysiu ir kitur.
Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo APovilaitis 2015 Sau 27 (Ant) 22:36. Iš viso redaguota 1 kartą.
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė Tamosis » 2013 Lap 03 (Sek) 22:58

Sveiki,

tankas "Audra" buvo apvaliu bokšteliu.

viewtopic.php?f=95&t=380

čia bus viena foto.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė APovilaitis » 2013 Lap 03 (Sek) 23:21

Ačiū Tomai. Vadinasi, ne be reikalo truputį abejojau :) .
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė Prunce » 2013 Lap 04 (Pir) 9:48

http://www.plienosparnai.lt/e107_plugin ... hp?3820.30
Paskaičius čia ir atidžiai pažiūrėjus nuotraukas, aiškėja, kad ir "Pagieža" buvo apvaliu bokštu. Sėkmės, Antanai.

Tai tiek
Prunce
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 1627
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 11:24
Miestas: Gargždai

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė Linas » 2013 Lap 04 (Pir) 12:34

Pamenu, kad vaikystėj (o tai buvo prieš kokius 20-25-erius metus) tuos pačius Maly Modelarz modelius pavykdavo suklijuoti visiškai nemokant lenkų kalbos, per daug nesigilinant į instrukcijas ir nesukant galvos apie (ne)sutapimus. Tiesa, kartais ir detalių likdavo :lol:

Klijuojant šį modelį linkiu rasti pusiausvyrą tarp įgytų įgūdžių ir nerūpestingo vaikiško džiaugsmo. Pats kol kas to tik siekiu.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė APovilaitis » 2013 Lap 04 (Pir) 17:26

Tikrai kad buvo. Pasidairius po duotą nuorodą, radau net du su apvaliais bokšteliais: "Audra" ir "Pagieža". Ten net foto gražios tokios įdėtos.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Buvau kažkada ten skaitinėjęs, bet pasimiršo. Ačiū Pranai už nuorodą ir palinkėjimus.
Linai, mano laikais tie modeliai irgi jokių nukrypimų neturėdavo ir ten net papildomų atsarginių dalių būdavo :) . Nebe tie jau modeliai, oi nebe tie :lol: ....
Ir ačiū už gražius palinkėjimus. Ne veltui sakoma, kad nuo ko pradedama tuo ir baigiama. Vaikyste :) ...

P.S. Šūkis: "Visus drednoutus, reno šarvų plienu, lietuvišku atremsim !!! Pirmyn į kovą Pranai... Tfu... t.y. į modeliavimą" . Kažko aš čia įsijaučiau :lol: ...
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė auktis » 2013 Lap 04 (Pir) 20:55

Bus įdomu pažiūrėt. Šitą MM modelį buvau suklijavęs kokiais 1994 ar 1995 m., tai buvo turbūt paskutinis ar priešpaskutinis mano kartoninis modelis. Kiek pamenu - labai lengvai pagrindinės detalės gavosi, ir sutapimas geras buvo :) Su vikšrais (kažkodėl violetinės spalvos berods), pamenu, žaidžiau - juos buvau sunėręs ant vielyčių lanksčiai. Detalių jei neklystu buvo apie 30-40 pagrindinės dalys + ~600 abiejų pusių važiuoklių, įskaitant vikšrus :)
Reiks paieškot, kažkur turėtų būt ir pats modelis išlikęs, jei pelės kokios nesugraužė ;)
Vartotojo avataras
auktis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 293
Užsiregistravo: 2009 Geg 09 (Šeš) 8:48
Miestas: Vilnius

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė Tamosis » 2013 Lap 05 (Ant) 0:06

Ir kas tik šio tanko neklijavo... Aš irgi klijavau. Buvo man tada devyni, kai atkeliavo žurnalas. Korpusas - vienas malonumas, vikšrai belekaip, bet buvo smagu :)
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė Caras » 2013 Lap 05 (Ant) 9:28

Tamosis rašė:Ir kas tik šio tanko neklijavo...

Aš neklijavau :thumbdown:
Vytautas Bartkus
Vartotojo avataras
Caras
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 359
Užsiregistravo: 2010 Geg 04 (Ant) 13:19

Re: Tankas "Reno R17FT" / Maly Modelarz 1986m. Nr.12 / M 1:2

Standartinė APovilaitis » 2013 Lap 05 (Ant) 18:52

Vau...Čia jau visas "Reno" klubas, plius vienas kandidatas į narius (Caras), susirinkę!!! O aš maniau, kad būsiu vienintelis Europoje, surinkęs šitą modelį :lol: . Aukti, būk geras, atimk iš pelių tą modelį, prašau :) . Labai jau įdomu pamatyti būtų tą MM tvarinį gyvai. TV variantų mačiau nemažai. Na ir dar. Pasidžiaugimui, įdedu tokį filmuką. Tiksliau nuorodą, nes čia įdėti, ko gero, neina. Galima susidaryti įspūdį, kas realiai per aparatas buvo. Jame - restauruotas tankas, galintis ir šaudyti. Na patys pamatysite. Kiek vėliau įdėsiu ir rimtesnį, daugiau kaip pusvalandžio filmą. O kol kas, toks: http://www.modelizmas.lt/pages/posts/tankas-reno-r17ft-maly-modelarz-1986m.-nr.12-125-kartonas-189.php
Jau rengiu ir sekančio etapo foto :) .
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Kitas

Grįžti į I PK karinė technika / WWI Military Vehicles / Военная техника IМВ

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron