Įrankiai kartoniniam modeliavimui

Diskusijos apie kartoninių modelių gamybos technologijas
#

Įrankiai kartoniniam modeliavimui

Standartinė DieCasteris » 2010 Kov 14 (Sek) 22:16

Kadangi kartoniniuose modeliuose esu „ :mrgreen: “, tai kartais iškyla problemų atliekant įvairias operacijas. Tad pradedu naują temą, kurioje visi galėsime pasidalinti savo patirtimi ir „know how“ modelizme.
Vienas iš labiausiai varginančių ir nuobodžių darbų - daugybės mažų ir vienodų apvalių elementų išpjovimas.
Visiškai netyčia (o gal ir tyčia) aptikau įrankių rinkinuką, kuris oficialiai vadinasi „Vinių įkalėjas 4vnt.“ Importuotojas - UAB Diurablis-prekyba. Kaina 5,70Lt. Komplekte tikrai 4vnt. metalinių „skylamušių“. Jų skersmuo: 0,8; 1,6; 2,4; 3,2mm. Galbūt jų paskirtis visai kita, bet pritaikius skersmenį ir lengvai stuktelėjus plaktuku - gaunasi puiki apvali kiaurymė.

Įdedu nuotraukas paties rinkinuko ir šiek tiek darbo rezultatų, kuriais likau patenkintas:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Lauksiu ir Jūsų :idea: šioje temoje
Vartotojo avataras
DieCasteris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 88
Užsiregistravo: 2009 Bir 01 (Pir) 20:21
Miestas: Vilnius

Re: Įrankiai kartoniniam modeliavimui

Standartinė Tamosis » 2010 Kov 14 (Sek) 23:06

Labas.

Skylėms kartone išmušti naudojami muštukai arba skylamušiai. Aš savo muštukus pirkau moduni.de, tai tikrai kokybiškas produktas. Didesniems apskritimams išpjauti naudojami įrankiai - skriestuvai. Aš asmeniškai naudoju OLFA skriestuvą, turiu ir kitos firmos, bet tas žymiai prastesnis. Apie įrankius esu parašęs straipsnį, kurį jau beje reikėtų gal ir atnaujinti :)

http://www.modeliuok.lt/wp/?p=690

Muštukų foto galėsiu įmesti vėliau.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Įrankiai kartoniniam modeliavimui

Standartinė DieCasteris » 2010 Kov 15 (Pir) 19:16

Sveiki visi.

Didesnėms apvalioms detalėms ir aš turiu Olfos skriestuvą, tiesa, nesu labai juo patenkintas - gal ranka dar neįgudus, bet neišeina gerai nustatyt jo pjovimo kampo ir pagal kontūrus išpjaut detalės (tenka prašyt rimtesnių
modeliuotojų :oops: ). Tie patys rimtesni modeliuotojai Corel 'io ir spausdintuvo pagalba padarė šabloną apvalių detalių centrui nustatyti, kada nors parodysiu ir galėsiu paaiškinti kaip jį pasidaryti.
Tiesa, apie kitus Olfos produktus esu labai geros nuomonės, ypač džiaugiuosi peiliu - XA-1/BB su juodomis geležtėmis - ABB (Excel Black), kuriuo naudojuosi. Jo patogi ergonomika ir superinis aštrumas.
Vartotojo avataras
DieCasteris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 88
Užsiregistravo: 2009 Bir 01 (Pir) 20:21
Miestas: Vilnius

Re: Įrankiai kartoniniam modeliavimui

Standartinė Dzhy » 2011 Bal 28 (Ket) 22:11

Dzhy
Naujokas
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: 2011 Bal 11 (Pir) 23:48

Re: Įrankiai kartoniniam modeliavimui

Standartinė Caras » 2011 Bal 29 (Pen) 9:58

Aš irgi skylėms išmušti naudoju panašius įrankius. Kaip pagrindą po detale dedu pjaustymo kilimėlį. Nors kilimėlis gadinasi, bet geresnio pagrindo neradau. Kadangi kaltai yra konusiniai, pamiklinus ranką ir nutaikius smūgio jėgą, su vienu kaltu galima išgauti didesnį ar mažesnį skylės diametrą (pvz.: su 1,6 kaltu galima daryti 1,8 , 2,0 skyles).
Vytautas Bartkus
Vartotojo avataras
Caras
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 359
Užsiregistravo: 2010 Geg 04 (Ant) 13:19


Grįžti į Kartoninės technologijos / Paper Model Technology / Технологии картонных моделей

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron