Architektūros maketai

Diskusijos apie modelius, netinkančius į kitas kategorijas.
#

Re: Architektūros maketai

Standartinė geris » 2009 Gru 17 (Ket) 16:47

Viską suprantu, traukinukas, apie Ką Jūs kalbat, tačiau turbūt pasikartosiu: tai, ką daro architektai, yra maketavimas, o ne modeliavimas. Pastatai gali būti ir maketai, ir modeliai. Skiriasi modelio ir maketo esmė, tikslai. Darbai, kuriuos aš čia rodau, buvo skirti mokslams ir tų mokslų (o tiksliau dėstytojų) iškeltoms užduotims vykdyti. Taigi kas buvo reikalauta, tą aš stengiausi vykdyti ;) . Kas dėl spalvų - makete tai yra visiškai nebūtina - dažnai labiau patyrę pataria nenaudoti spalvų ( daryti visiškai vienos spalvos - baltos, pilkos, juodos ar kt.), nes su spalva galima užgožti maketo (šiuo atveju pastato) formos, idėjos, erdvės ir t.t. atskleidimą. Be to, jauni studenčiokai architektai labai dažnai nemoka parinkti spalvų saviems maketams ;) .
Va o pastato modelis yra visiškai kitokios paskirties - nemanau, kad svarbu atskleisti formos, erdvės, mastelio ir kt. dalykų esmę. Tai - antraeiliai dalykai. Esmė yra išvaizdoje ir realume. Kuo pastato modelis atrodo realistiškiau - tuo modeliuotojas "krūtesnis". Argi ne taip? Nors, žinoma, esmė ir tikslas gali būti ir kitokia. Čia jau, manau, kiekvieno modeliuotojo asmens reikalas, ką jis nori modeliuose parodyti ;)
Įdėsiu daugiau kitų darbų - bus ir spalvotų, bus ir "transcendentinių" :D
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Architektūros maketai

Standartinė Prunce » 2009 Gru 17 (Ket) 17:36

Kiek teko girdėti, architektūrinių modelių nėra - tik maketai. Modelis architektūroje - tai, kas apibendrinta, be išskirtinių bruožų. aketass - savita tam tikro statinio reli kompozicija, atlikta įvairių medžiagų pagalba, bet atspindinti tikro daikto išvaizdą. Taigi, kiek man aiškino įvairūs dėdės su diplomais, maketas architektūroje yra tai, kas modelis technikoje, o modelis - atvirkščiai... Gal dabar kas ir pasikeitė, nes man toks išskirtinumas niekada nebuvo priimtimas. Nors modelis fizikoje ar chemijoje - visai kas kita. Kaip sako - visa ši teorija nie dlia sriednich umov :D Bet po senovei aš stengiuosi technikos modelius vadinti modeliais, architeltūros - maketais. Nežinai žmogus, ant ko užsirausi :D .
Prunce
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 1629
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 11:24
Miestas: Gargždai

Re: Architektūros maketai

Standartinė geris » 2009 Gru 17 (Ket) 18:42

Jūsų, Pranai, nuomonė teisinga (bent jau aš sutinku su ja), bet taip pat ir mano ;) Gal tai ir pasirodys "dviračio išradinėjimas", tačiau šitokia teorija yra mano nuomonė :D . Kadangi manau žinantis, kokia yra architektūrinių maketų specifika, akivaizdžiai matau skirtumus tarp to, ką aš dariau ir darau mokslo metais, o taip pat ir realybėje, ir to, kas atsiranda leidiniuose su pastatais. Architektūrinis pastatas ir architektūrinis maketas galbūt mano "dviračio išradimas", nes tiesiog man patogiau atskirti anksčiau minėtas skirtybes. Galima vadinti ir maketais, tam neprieštarauju, tačiau prieštarausiu tam, kas sakys, kad skirtumo nėra ;) Jei imsime tarkim kad ir tą patį leidinį, kurį paminėjo traukinukas. Architektūroje, projektavime, galiausiai statybose tokio maketo (ar modelio) nereikia (žinoma čia jau kiekvieno architekto asmeninis reikalas - galima ir patį realistiškiausią maketą pagaminti). Užtenka tik tokio maketo, kuris atskleistų tai, ką autorius - architektas yra sumanęs. Pvz. nori pabrėžti, kad jo projektuojamame pastate svarbiausias dalykas ir idėjos pagrindas yra apželdinti stogai. Taigi darydamas maketą (arba jo pavaldiniai darydami) gali jį padaryti visiškai baltą, tačiau stogus padaryti išskirtinai žalius, tarkim su nusipirkta dirbtine žole specialiai modeliams. Tokiu atveju, žmogus iš šalies šiame makete matys akcentuojamus stogus ir tai jam labiau padės suprasti autoriaus sugalvotą idėją. O jei žmogus supras idėją - tuo geriau architektui - vadinasi, užduotis įvykdyta, tikslas pasiektas :) Toks maketas vėliau nelabai tinka pasidėjimui į lentyną ar parodai kokiai (nors, žinoma, niekas nedraudžia). Ne toks jo tikslas ;)
Va o leidinių pastatai - kitas reikalas. Juos, aš manau, darome tam, kad vėliau būtų kreipiamas dėmesys, kaip kas padaryta, kaip sujungta, suklijuota, detalizuota, kaip realistiškai ir "švariai" atrodo ir t.t.
Taip aš matau skirtumą, dėl to ir vadinu skirtingais vardais ;)
Gal ir labai jau nukrypau čia... Įdomu būtų, ką kiti mano šia tema?
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Architektūros maketai

Standartinė traukinukas » 2009 Gru 17 (Ket) 20:53

Dar as, nors ir ne architektas, bet isiterpsiu su savo nuomone.
Geris minejo, kaip pavyzdy apie maketa ar projekta pastato su stogu is zoles, o viskas kitas nesvarbu (balta ar pilka (nespalvotai)). Jei koks uzsakovas uzsimane tokio stogo ar architektas sugalvojo ir nori isiulyti uzsakovui toki stoga ( cia kaip pavyzdys ) ar langus pvz raudonus ir t.t. jis ( architektas) zymiai aiskiau ir suprantamiau atskleis savo sumanymus uzsakovui ( tebunie eiliniam zmogui-uzsakovui is gatves be fantazijos, be vaizduotes ir t.t.), kai maketo modelis bus padarytas pilnai spalvotas + su zaliu is zoles stogu ar raudonais langais.
Nezinau ar tokiais ilgais sakiniais rasydamas ar suprantamai isreiskiau savo mintis, bet trumpai as palaikau p. Prana, ji cituojant kad :maketas architektūroje yra tai, kas modelis technikoje, o modelis - atvirkščiai...
traukinukas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 2009 Geg 07 (Ket) 12:46
Miestas: Vilnius

Re: Architektūros maketai

Standartinė geris » 2009 Gru 17 (Ket) 22:39

Iš tikro, tai nelabai supratau, atleiskit ;) Bet matau, kad ir pats nemoku gerai paaiškint.. Eh :lol:
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Architektūros maketai

Standartinė geris » 2009 Gru 18 (Pen) 23:59

Na va, dedu kitus savo maketus, kur akivaizdžiai rodau,kad maketai gali būti visiškai balti, nors paimta reali situacija - pastatai prie Aušros vartų, Bazilijonų g.14 ir g.16. Užduotis - rasti Vilniuje du pastatus, tarp kurių būtų tarpas, į kurį būtų galima įkomponuoti savo tūrį. Tūrio esmė - parodyti masteliškumą, t.y. suformuoti tokį tūrį, kuris turėtų sąsają su jo gretimais realiais pastatais. Reikėjo sumaketuoti du tūrius: vienas stambesnio mastelio, kitas - smulkesnio. Tūriai turėjo išlikti abstraktūs, tačiau realiai, mastelio pagrindu suprantami, t.y., kad žmogus iš šalies suvoktų, kokio maždaug dydžio ir santykio yra tūris. Iškart atsiprašau už nuotraukų kokybę ir aplinką, kur jie nufotografuoti, nes realiai, nors tie maketai stovi pas mane namie, tačiau jų perfotografuot negaliu - baisios "kondicijos" :lol:

Taigi reali aplinka su stambesnio mastelio tūriu tarp pastatų:
Paveikslėlis

Reali aplinka su smulkesnio mastelio tūriu tarp pastatų:
Paveikslėlis

Na ir bendras vaizdas su abiem tūrių maketais:
Paveikslėlis
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Architektūros maketai

Standartinė traukinukas » 2010 Sau 12 (Ant) 20:51

Sveiki,
neduosiu architekturiniu modeliu skilciai nublankt, todel imesiu pora foto savo paskutinio darbo. Tarp kitko prie jo ir musu kolega PzKpfw72 prisidejo. Fotikas mano toli grazu ne auksciausios rusies, gal ir foto nebus kokybiskos.
Prikabinti failai
trans3.jpg
trans3.jpg (176.47 KiB) Peržiūrėta 20024 kartus(ų)
trans2.jpg
trans2.jpg (129.76 KiB) Peržiūrėta 20024 kartus(ų)
trans1.jpg
trans1.jpg (214.36 KiB) Peržiūrėta 20024 kartus(ų)
traukinukas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 2009 Geg 07 (Ket) 12:46
Miestas: Vilnius

Re: Architektūros maketai

Standartinė geris » 2010 Sau 12 (Ant) 22:20

Gal truputį istorijos? Čia realus pastatas ar Jūsų fantazijos vaisius? Iš kokių medžiagų gaminta?
Nenublanks ši skiltis (bent jau kol kas), turiu šiek tiek rezervo dar, tik baisiai laiko nėra sukelt - kaip tik dabar lipdau naujus maketus saviems ir ne tik atsiskaitymams :)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Architektūros maketai

Standartinė Linas » 2010 Sau 12 (Ant) 22:44

geris rašė:Čia realus pastatas ar Jūsų fantazijos vaisius?

Primena pastatą Verkių ir Lukšio gatvių sankryžoje Vilniuje :)
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Architektūros maketai

Standartinė traukinukas » 2010 Sau 12 (Ant) 22:48

Skubu atsakyti, o taip pat neleist nublankti siai temai:
Vilnieciai, kas buvote netoli Ogminos centro ar Domus Galerijos ( buves Siaures miestelis ), turejote matyti si pastatata, gal kas verslo reikalu turejo,o gal ir pietavote tenai.
Siaip tai dabar dirbu as tenai transporto vadybininku.
Viskas klijuota , kaip visuomet, is popieriaus, tik auto pirkti ir ne popieriniai.
traukinukas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 2009 Geg 07 (Ket) 12:46
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Kiti modeliai / Other Models / Другие модели

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių

cron