Nors turiu labai tiesioginę rekomendaciją sėdėti savo kamputyje ir nesistengti rodytis per daug protingu, bet jeigu yra prašymas dalintis idėjomis, tai pabandysiu paskutinį kartą.
Nors nėra aišku ko siekiate (daugiau lankytojų, dalyvių, sponsorių, parnerių etc.), tai saviškes siūlysiu gal kiek chaotiškai.
Nesiūlau visko priimti už tiesioginę instrukciją veikimui, o tik kaip brainstorming'ą.
1. Pakviesti grupę iš vaikų namų. Čia reikėtų patiems primesti kokie yra arčiau, kuriuose vaikai daugmaž tinkamo amžiaus ir paskambinti pasikalbėti. Tartis dėl nedidelės grupės, paplanuoti laiką kada būna mažiau kitų lankytojų ir pan. Vaikams reikėtų ne tik parodyti bet ir papasakoti truputį. Komercinės naudos nedaug, į modelizmą irgi pavyks įtraukti nedaug (jų ir galimybės itin ribotos), bet vaikam suteiksit nekasdienę pramogą. O tai gerai veikia organizatorių karmą
Be to, kaip papildomas bonusas, tai būtų įdomu informaciniams rėmėjams ir galimai pavyktų sudominti televiziją (jei neturės įdomesnių renginių).
2. Pakviesti mokytojus. Visų pirma technologijų. Tegul jiems tai būna irgi kaip idėja ką gali pasiūlyti vaikams per savo pamokas. O tai bent mano sūnus gal ketvirtus metus nebent fanierą pjausto
Kvietimą, aišku, reikėtų taip ir konstruot. Galbūt yra kokia nors bendrija/draugija, kur juos būtų galima organizuotai pakviesti? Bent geografijos mokytojai tai tokią turi. O gal yra koks nors būdas išsiuntinėti per mokyklų administracijas? Čia reikia pazonduoti.
Kaip variantas - kviesti istorijos mokytojus. Arba dailės.
Su istorijos mokytojais gal netgi būtų galima pabandyti surengti sąmokslą
Pakišti jiems mintį, kad jų mokyklos technologijų mokytojai su mokiniais paruoštų istorijos kabinetams kokių vaizdingų istorinių modelių
3. Kreiptis ten, kur gali atsirasti gal ne nauji modeliuotojai, o nauji modelių kūrėjai (na gal čia daugiau apie figūrėles). Pvz. nuo renginio vietos tik už upės yra Technologijų ir dizaino kolegija, taip pat dailės mokyklos, netgi Dailės akademija. Jiems reikia tai siūlyti kaip galimybę pažvelgti į dar vieną kūrybos rūšį. Kas žino, gal kas nors save tame atras. Ne visi juk rembrantais tampa, kai kas ir manekenams akis piešia (tarp kitko, Vilniuje esantis manekenų fabrikas IDW vienas iš didžiausių pasaulyje, o ten dirba gal 10 dailininkų, kurie ne tik akis piešia, bet ir pačius manekenus kuria). Į tą pačią kompaniją galima pakviesti tokią UAB Metalo forma. Jie jau neblogai išnaudoja istorines temas įvairia savo produkcija. Gal ir šituo užsikabintų. O ir techninių galimybių tam turi.
4. Kaip simbolinį gestą pakviesti Technikos, Žaislų, Karo (bent Vilniaus skyriaus), Nacionalinio muziejaus (jie juk patys Žalgiriui darė dioramą) vadovus ir ne tik.
Štai toks greitas pamąstymas.
Tik vieno prašau, jei kurioje nors iš idėjų rasite racionalų grūdą, nesiųskit jiems to paties pranešimo spaudai. Kiekviena grupė yra tikslinė, su savais "mygtukais" (kaip sakė "Šefas" siųsdamas Urij'ų parvežti Elektroniką). Jeigu reikės, galėsiu pasiūlyti savo bandymą tokius "mygtukus" atrasti.