Antradienis, gegužės 19, 2009 Renginiai

Stendinių modelių konkursas Wschovoje

 

2009 m. gegužės 1 – 3 dienomis Lenkijoje, Wschovos mieste, vyko visos Lenkijos „Naviga“ C klasės stendinių laivų modelių konkursas ir tuo pačiu kartoninių bei plastikinių modelių konkursai. Modeliuotojų klubas „Modeliuok.LT“ taip pat dalyvavo stendinių kartoninių ir plastikinių modelių konkursuose, pirmą kartą kaip oficialus klubas. Visuose trijuose konkursuose buvo pateikta apie 360 kartoninių, plastikinių ir savadarbių modelių. Konkurse dalyvavo apie 170 modeliuotojų. Iš Lietuvos konkurse buvo pristatyti 6 modeliuotojų darbai: 3 kartoninius ir 8 plastikinius modelius pristatė klubas „Modeliuok.LT“ (Remigijus Valickas, Vladimir Judin, Linas Vanagickas, Valdemar Kratkovski, Tomas Janulevičius) ir 1 plastikinį modelį pristatė modeliuotojas iš Kauno Olegas Samsonas, kuris konkurse dalyvavo individualiai. Konkurse modeliuotojai konkuravo ne tik tarpusavyje, bet taip pat buvo vertinami ir klubų rezultatai.

Konkurse buvo galima pamatyti daug įdomių modelių. Skrupulingai padaryti 1:1000 mastelio laivai, turintys miniatiūrinius relingus, to paties mastelio naftos platforma, kurioje stovi vos įžiūrimos žmonių figūrėlės. Vienas Lenkijos modeliuotojas pristatė įspūdingą savadarbį povandeninį laivą. Konkursas pasižymėjo pastatų modelių gausa, taip pat buvo galima pamatyti netgi kartoninį popiežių. Visų dėmesį patraukė šaudantis burlaivio patrankos modelis, kuris uždarė konkursą garsiu šūviu. Konkurse buvo daug kartoninių aviacijos modelių, tuo tarpu plastikinė aviacija pasirodė pakankamai silpna, mažai geros kokybės modelių. Šiame konkurse buvo galima pamatyti ir nemažai įspūdingų traukinių modelių, taip pat traukinio modelį, kuris modelizmas.lt interneto svetainėje buvo pripažintas metų modeliu. Šio modelio autorius mielai sutiko nusifotografuoti prie savo modelio.

Visi konkurso dalyviai buvo apgyvendinti buvusioje Waffen SS mokykloje, kurioje dabar yra moksleivių bendrabutis. Vietiniai modeliuotojai, per trumpą ekskursiją po naktinę Wshovą, pasakojo, kad iki antrojo pasaulinio karo pabaigos miestelis priklausė Vokietijai ir tik po karo atiteko Lenkijai, todėl mieste gausu buvusių Vokietijos organizacijų pastatų, netgi kanalizacijos šulinių dangčiai dar tebėra su vokiškais užrašais.

Šeštadienį konkurso organizatoriai visus dalyvius pakvietė į modeliuotojams skirtą vakarėlį, kuriame buvo galima paragauti tradicinių lenkiškų patiekalų, tokių kaip bygos, paskanauti lenkiško alaus ir pabendrauti su kolegomis.

Reikia pasidžiaugti, kad konkurse dalyvavę lietuviai taip pat negrįžo tuščiomis rankomis:

Klubas „Modeliuok.LT“ – 9 vieta iš 19.
Remigijus Valickas – 2 vieta plastikinės vikšrinės technikos kategorijoje su 1:72 mastelio tanku Merkava.
Tomas Janulevičius – 3 vieta kartoninių kosminių aparatų kategorijoje su erdvėlaiviu Columbia.

Visus rezultatus ir vertinimo lenteles galima rasti čia:

www.modeliuok.lt/forumRašyti komentarą