Pirmadienis, 25 spalio, 2010 Modeliavimo technologijos, Straipsniai

Erozijos, eksploatacijos žymių vaizdavimas arba sendinimas. II dalis

 

II – ąją straipsnio dalį paskirsiu modelio nuplovimui, kurį modeliuotojų rate vadiname „washu“, nes ir pats technologijos pavadinimas – nuplovimas – kilęs iš angliško žodžio „wash“, kuris būtent ir reiškia plauti.

Kam reikalingas modelio nuplovimas?

Jis pirmiausia reikalingas tam, kad išryškintume modelio paviršiaus reljefą. Modelio paviršiaus reljefas yra dvejopas: vienas – įgilinimai modelio korpuso paviršiuje, įvairios linijos tarp korpusų plokščių, dar angliškai jos vadinamos „panel lines“, šuos žodžius dažnai matysite angliškoje literatūroje. Jeigu neklystu, toks reljefo paviršius, tarp modeliuotojų, dar būna vadinamas minusiniu. Kitas reljefas – tai korpuso dalys, kurios yra iškilusios, vėlgi jeigu neklystu, dar vadinamas pliusiniu. Nuplovimas yra skirtas pirmajam reljefo tipui, minusiniam paviršiui, išryškinti.

Skaityti daugiau…

Sekmadienis, 14 rugsėjo, 2008 Modeliavimo technologijos, Straipsniai

Įrankiai modeliavimui

 

Modeliavimui, kaip ir bet kokiam kitam užsiėmimui, reikalingi įrankiai. Geri ir kokybiški įrankiai – kelias, visų pirmą, link kokybiško rezultato, o mokėjimas jais naudotis – galimybė sutaupyti brangaus laiko.

Daug kalbama apie tai, kad pažangiose Vakarų valstybėse darbo našumas yra didesnis, negu Lietuvoje. Taip yra todėl, kad žmonės turi gerus įrankius bei nuolat mokomi jais naudotis. Modeliavimas – ne išimtis.

Neskubėkite pulti pirkti visų įrankių iš karto. Laikui bėgant patys atsirinksite, kokių įrankių Jums labiausiai reikia ir juos įsigysite. Pačiai pradžiai užteks būtiniausių įrankių: replių kirpimui, dildžių, teptukų ir peiliukų pjaustymui.

Taigi trumpai apie įrankius.

Skaityti daugiau…