Antradienis, 30 rugpjūčio, 2011 Renginiai, Galerija

I Atviras Latvijos modelių konkursas 2011 – Ryga

 

2011 m. rugpjūčio 26-28 dienomis Rygoje vyko pirmasis Latvijos stendinių modelių konkursas, kurį organizavo Klaipėdos modeliuotojų klubas „Mikropasaulis” ir pasaulio modeliuotojų klubas „W.M.C.”, kurio nariai yra ir Latvijos modeliuotojai. Konkursas vyko Zadornovo vardo bibliotekoje, visai netoli Rygos senamiesčio. Konkurse dalyvavo modeliuotojai iš Latvijos ir Lietuvos. Iš viso susirinko apie 70 modeliuotojų, kurie pristatė apie 200 modelių.

Vilniaus modeliuotojų klubas „Modeliuok LT” taip pat dalyvavo šiame konkurse. Klubą atstovavo aštuoni modeliuotojai, kurie laimėjo 17 medalių ir taurę už geriausią konkurso plastikinį modelį, kuri atiteko modeliuotojui Vladimir Judin už savaeigės artilerijos modelį M 107.

Nors pirmą kartą Latvijoje organizuotas konkursas neapsiėjo be klaidų, jų tikriausiai ir neįmanoma išvengti organizuojant bet kokį konkursą, klubo „Modeliuok LT” vardu noriu pasveikinti organizatorius surengus šį konkursą, nes tai labai sveikintinas žingsnis. Konkursas sudarė sąlygas susipažinti su dar nematytais Latvijos modeliuotojais, kurie dabar tikriausiai, labiau įsitrauks į modeliavimo judėjimą ir savo darbus parodys kitiems modeliuotojams.

Apžvelgus Latvijos modeliuotojų modelius galima teigti, kad Latvijoje daug populiaresnės dioramos, negu Lietuvoje, todėl šiame konkurse galima buvo pamatyti tikrai įdomių darbų, susijusių ne tik su antrojo pasaulinio karo laikotarpiu, bet ir su viduramžiais bei Napoleono laikų karais. Taip pat buvo labai daug motociklų modelių, ko pasigendame Lietuvoje vykstančiuose konkursuose.

Taigi dar kartą dėkojame organizatoriams už įdėtą darbą ir naujų modeliuotojų išvedimą iš „pogrindžio” bei laukiame tolimesnių tokio pobūdžio renginių.Rašyti komentarą